Hakkımda

1983 Yılı Ekim ayında dünyaya geldim. İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite eğitimimi detaylı olarak aşağıda yazdım.

Çok  küçük yaşlardan itibaren çalışmaya başladım, önce köyde dedem ve dayımlara yardım ile başladım, köy işlerinde dedemin önceleri elma ve ayva bahçeleri vardı onları topluyorduk, sömestir tatillerinde dedem bal işleri yaptığı için çıta ve sandık çakıyorduk o zamanlarda biraz bize zor geliyordu ama daha sonra anladık ki el kaslarımızın gelişmesi için büyük faydası olmuş, hem tatilde iş yaptığımız için dedemiz bize para veriyordu, hemde kendimizi geliştirmiş olduk. Yazları yine köyde çalışıyorduk, yaz döneminde dedemin arıları olduğu için zamanımızın çoğu arılarla ilgilenmekle geçiyor onun dışında ise harman işlerinde yardımcı oluyorduk.  Ayrıca köyde zaman zaman inşaat işleri oluyordu onlara yardımcı oluyorduk, kısacası köyde yapılan tüm işlerde çorbada tuzumuz bulundu. Küçükken belki okul dışında tüm zamanlarımız köyde ve çalışarak geçmişti ama şimdi daha iyi anlıyoruz insanlar çalıştıkça birşeyler öğrendikçe hayatın bir anlamı oluyor. Bu çalışma ortaokul dönemine kadar bu şekilde devam etti.

Ortaokul döneminden sonra Oğuz abimiz ile beraber kendi işlerimizi yapmaya başladık, İstanbul tahtakale’den aldığımmız özellikle kalem ve benzeri ürünleri hal, sanayi ve kerestecilere satıyorduk, yaklaşık 3-4 sene bu devam etti, işlerimiz çok iyi gidiyor ve öğrenciliğe göre çok iyi kazanıyorduk, tabi yine fırsat buldukça köye de yardıma gidiyorduk. Bir yandan okurken bir yandan da boş kaldıkça çalışıyorduk.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a gezmeye gittiğimizde Dayımın bir arkadaşı Hac organizasyonu yapıyordu, dönemsel olarak bir personel ihtiyacı vardı, yaklaşık 3-4 ay çalışmamıza rağmen üniversiteden yeni mezun olup hemen iş bulmuş olmak, ayrıca bir iş disiplinine sahip olmak çok güzel olmuştu.

Bu kısa çalışmanın ardından Sakarya’ya döndüm yine iş arayışı içindeyken İhlas mağazasında 1 ay çalıştım, ama bana uygun gelmedi ve oradan ayrıldım ve tekrar İstanbul’a döndüm.

Nisan 2003 senesinde Umre organizasyonu yapan bir şirkette işe başladım, yaklaşık bir sene bu şirkette çalıştım, ardından Nisan 2004 yılında İkram Turizm’de işe başladım.

İkram turizm hayatımız 15 sene önce başlamış oldu, 2004-2008 yıllarında İkram Turizm bilgi işlem bölümünde çalıştım, 2008 yılında aralık ayında askere gittim, 6 aylık vatani görevimizi tamamladıktan sonra tekrar mayıs ayında görevimizin başına döndük, yaklaşık bir ay sonra  evlendim, 2010 yılında baba oldum, Rabbim bir erkek evladı nasip etti, daha sonra 2013 yılında bir de kız babası oldum, Rabbime ne kadar şükretsem azdır.

2012 yılında şirketimiz iki şirkete bölündü bizlere de o günden sonra Ekrem Turizm de görev düştü, o günden beri Ekrem turizm operasyon sorumlusu olarak çalışıyorum.

 

EĞİTİM

1989 - 1994

İLKOKUL

ARİFİYE ARİFBEY BEKİR SITKI DURGUN İLKÖĞRETİM OKULU

1994 - 1997

ORTAOKUL

SAKARYA İMAM HATİP LİSESİ

O dönemde İmam hatip liselerine sınavla öğrenci alıyorlardı, ilkokul 5.sınıfı okurken girdiğimiz imtihanı kazandık ve hayallerimiz olan okul Sakarya İmam hatip lisesini kazandık.

1997 - 1999

LİSE – 1 VE 2.SINIF

SAKARYA İMAM HATİP LİSESİ

17 Ağustos 1999 depremine kadar 5 yıl süreyle Sakarya İmam hatip lisesinde okudum. Depremden sonra okulun yarım dönem açılmayacak olması ve benim de üniversite hazırlık sürecinde olmamdan dolayı son senemizi okumak üzere İstanbul'a gittim.

1999 - 2000

LİSE – 3.SINIF

İSTANBUL İMAM HATİP LİSESİ

2000 - 2002

ÜNİVERSİTE

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ / İŞLETME

Bizim dönemimizde İmam Hatip lisesinde okuyanlara sadece ilahiyat fakültelerine girme imkanı tanıyorlardı, onun dışındaki bölümlerde maalesef katsayı adaletsizliği vardı, biz de bu sepepten 2 yıllık üniversite tercih etmek durumunda kaldık, çok şükür yine de tercih edip okulumuzdan mezun olduk. Çok güzel 2 yılımız geçti, okulda ilk tanışma gününü hala unutamıyorum, herkes adını, soyadı, memleketini vs söyledikten sonra hangi okuldan mezun olduğunu söylüyordu ve sınıfımızın %70 İmam hatip kökenli idi, böyle bir ortamda okumak bizi ayrıca mutlu etti.

2002 - 2007

ÜNİVERSİTE

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ / İŞLETME

AÇIKÖĞRETİM

HOBİLERİM

önce ülkemden başlayarak gezmek görmek ve öğrenmek

önce ülkemden başlayarak gezmek görmek ve öğrenmek

okumak öğrenmek not almak

okumak öğrenmek not almak

dostlarımızı ziyaret etmek

dostlarımızı ziyaret etmek

HAC VE UMRE EĞİTİMİ

HAC VE UMRE EĞİTİMİ

fotoğraf ve video çekmek

fotoğraf ve video çekmek

zihin haritaları üzerine çalışıyorum

zihin haritaları üzerine çalışıyorum

balık tutmak

balık tutmak

yüzmek

yüzmek