Neden ak partiye oy veriyorum?

Neden ak partiye oy veriyorum?

Giriş

Değerli dostlar, önümüzdeki günlerde malumunuz üzere seçim var, öncelikle seçimin vatanımız, milletimiz, devletimiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olsun. Ak partinin seçimlere girdiği 2002 yılında ben de ilk oyumu kullandım, Rabbim nasip etti ve Ak partiye oy verdim. Bundan sonraki tüm seçimlerde de Ak partiye oy verdim. Ak partinin yapmış olduğu icraatların hepsini anlatmam mümkün değil, belki birçoğunu bilmiyorum bile, ancak benim için öne çıkan bazı maddeleri sıraladım, şimdi sizlere neden ak partiye oy veriyorum kısaca açıklamak istiyorum.

1

Başörtüsü zulmünü ortadan kaldırdı, kız çocuklarımız üniversitelere rahat bir şekilde girip okumalarını sağladı, okullarını bitirdikten sonra gerek kamu, gerekse özel sektörde başörtüleri ile çalışmalarını sağladı, başı kapalı veya açık aynı hakları verdi, hak ve özgürlüklerde adaleti sağladı.

2

İmam hatip veya meslek liselerinden katsayı adaletsizliğini kaldırdı, sekiz yıllık kesintisiz eğitime son verdi, hangi okuldan mezun olursa olsun insanların özgür olarak üniversite seçimlerini aynı standartlar ile başlattı.

3

İslami hassasiyetleri olan bir liderimiz var artık, abdestli, namazlı, kuran ve sünnet yolunda olduğu, bunun sözde değil özde olduğunu kuran okuduğu zaman dinlerken insan daha iyi anlayabiliyor.

4

Kara, hava ve deniz ulaşımında yaptığı büyük icraatlardan dolayı. Özellikle İstanbul’da başta Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim köprüsü, Metro ve Metrobüs ile İstanbul için elinden gelen tüm çözüm yollarını üretti. İstanbul’a dünyanın en büyük havalimanlarından birini çok kısa bir sürede yaptı, yakın bir zamanda tamamlanacak inşallah. Biz bunları yapan bir Ak partinin en kısa zamanda boğaz trafiğini rahatlatacak kanal İstanbul projesini de yapacağı inancındayız. Ayrıca Osman Gazi köprüsünü de unutmak mümkün değil. İnsanlar artık sürekli seyahat halinde, havayoluna gidiyorsunuz uçaklar dolu, otogarlara gidiyorsunuz otobüsler dolu, özel araç ile seyahat ediyorsunuz yollarımız dolu, insanlar gerek seyahat ile işlerini yapıyorlar, gerekse eş-dost ve akraba ziyareti yapıyorlar, ama gerçek olan şu insanlar seyahat ediyorlar.

5

Sağlık alanında yaptığı yeniliklerden dolayı Ak partiye oy vereceğim. Şehir hastaneleri ile modern hastaneler kurdu, hastane ve eczanelerdeki kuyrukları bitirdi, öncelikle yaptığı yeni hastaneler, insanların hastane çilelerini önemli ölçüde bitirdi, insanlar önceden hastanelerde muayene olamazken, sıra alamazken, ilaç bulamazken bunların hepsi tarih oldu, modern ve teknolojik hastanelerde tedavilerini olabilir hale geldi. 18 yaşından küçük tüm bireylerin sağlık güvencesi yaptı, anneleri normal doğuma teşvik etti, bebeklere özellikle ilk 6 ay anne sütüne teşvik etti, evde sağlık bakım hizmeti başlattı, acil sağlık hizmetlerinde özel hastaneler dahil ücretsiz hizmet verdi, sağlık konusunda dünya standartlarının çok üstüne bizleri çıkarttı.

6

Eğitimde konusunu ele alacak olursak, başta bütçenin en büyük kısmını eğitime ayırdı, Öğrencilerimiz ile bilgisayarı tanıştırdı, akıllı tahta uygulamasını başlattı. 15 yıldan atanan 500 bin üzerinde öğretmen ile ilk ve orta öğretimde öğretmen başına düşen öğrenci sayısını 16 ya düşürdü. Eskiden para ile alamadığımı kitapları ücretsiz olarak öğrencilere okulun ilk günü dağıttı. 25 yaşından küçük öğrencilere pasaport harcı istisnası yaptı, kurulan yeni üniversiteler ile tüm öğrencilerin üniversite hayalini gerçeğe dönüştürdü. Üniversitelerde öğrencilerinden alınan harçları kaldırdı, Yeni dönem için de öncelikle hedefler arasında Eğitimde kalite seferberliği ön planda tutulması, öğretmenlerin niteliklerinin daha iyileştirilmesi, öğrencilerin bireysel niteliklerini göz önüne alarak, çocuklarımızı yetenekleri doğrultusunda geleceğe hazırlanmasının planlanması olduğu için.

7

Yerli ve Milli olma projeleri, başta yerli savunma sistemlerimize verdiği destek, Silah, Tank, Tüfek, Helikopter ve İnsansız hava araçları başta olmak üzere Milli savunma sistemlerini bir bir yerli ve milli olarak yapmaya başladık. Bunun yanı sıra Yerli Otomobile verdiği destek, bu güne kadar hep ötelenen bu projeye devlet olarak sahip çıktı, Allah’ın izni ile yerli otomobilimiz yeni teknolojiye uyumlu olarak planlanması bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir.

8

Milyonlarca Suriyeli kardeşimize bakıyor, onları yarı yolda bırakmıyor, bizden çok zengin ülkelerin ürettikleri bir sürü bahaneye karşı biz sahipleniyoruz.

9

IMF ye borcumuzu ödeyip, ülkeyi borç alan ülkeden borç verebilecek ülke konumuna getirdi. Ekonomik olarak dünyanın dört bir yanından saldırılara rağmen bunların hepsine göğüs gerdi.

10

Dünya 5 Ten büyüktür dedi, dünya mazlumlarına sahip çıktı, zalimlerin karşısında durdu, Başta Filistin ve Suriye olmak üzere dünyanın neresinde bir mazlum varsa oraya koştu ve koşmaya devam ediyor.

11

Okullarda gençlerimizin İslam dinini doğru kaynaklardan öğrenebilmeleri için Kuran-ı Kerim ve Siyer derslerinin seçmeli ders olarak verilmesini sağladığı için.

Başkanlık sistemi ile ülkemizi koalisyon dönemlerinden kurtardı, bizlerde hem başkana hem de meclise gerekli desteği verip güçlü başkan ve güçlü meclisi kurmalarına imkân vereceğiz Allah’ın izni ile. Bugüne kadar yaptıkları, bundan sonra da yapacaklarının teminatı inancındayız. Yasir Gürbüz 12.06.2018 Medine

2 Comments

  1. Emre 14 Haziran 2018 at 16:25

    Maşaallah çok güzel bir yazı olmuş

  2. Selami memis 18 Haziran 2018 at 20:57

    Kalp dilimiz olmuşsun yasirim

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir