Umre vizesi için gerekli evraklar

2018-2019 Umre sezonu için geçerlidir. (1440 hicri yılı)

Umre vizesi için gerekli evraklar,

1) Pasaport gidiş tarihinden itibaren en az 7 ay geçerli olması gerekmektedir, eğer nüfus müdürlüğüne ilk müracaat yapılacaksa en az 1 yıllık müracaat yapılması gerekmektedir.

2) 1 adet vesikalık fotoğraf istiyoruz arka fon beyaz ve pasaporttaki fotoğraf ile aynı olması gerekmektedir, bunu istememizdeki sebep bazen çipli pasaportlardaki fotoğrafı pasaport okuyucular okumuyor bundan dolayı talep ediyoruz. Eğer 18 yaşından büyük erkek veya 45 yaşından büyük bayan tek başına gidecekse sadece bu 2 evrak gerekmektedir. Ama ailesi veya yakın akrabaları ile gidecekse diğer evraklarımız sıralayalım.

3) 18 Yaşından büyük bir erkek, Eşini veya çocuklarını umreye götürecek misafirimiz nüfus müdürlüğünden vukuatlı kayıt örneği alması gerekmektedir. Diğer bir ifade ile aile dökümü istiyoruz.

4) 18 ila 45 yaşındaki bir bayan yanında birince derecede akrabaları ile umreye gidebilmektedir. Mahrem olabilecek akrabaları şunlardır. Babası, kayınpederi, 18 yaşından büyük erkek kardeşi, 18 yaşından büyük oğlu, öz amcası veya öz dayısı ile gidebilirler. Ancak nüfus müdürlüğünden akrabalık durumunu gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği alması gerekmektedir. Belgenin Kırmızı mühür ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.

5) Eğer bayan 18 yaşının altında ise ayrıca götüren kişi noterden taahhütname, götürülmesini isteyen kişi noterden muvaffakatname vermesi gerekmektedir.

6) Menenjit aşısı yaptırmanız gerekmektedir. Hangi merkezlerde aşınızı olacağınız web sitemizde yer almaktadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir